ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14424334
*
nr 1442 4334
Spegel
Nyrokoko, 140x60 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2022
kl 18:30:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 19:14:41
1
1.000 kr
14/1 05:39:17
1
1.100 kr
16/1 17:13:28
2
700 kr
16/1 17:13:28
1
800 kr (Budbetjänt)
16/1 17:16:04
2
900 kr
16/1 17:16:04
1
1.000 kr (Budbetjänt)
16/1 21:41:23
2
1.100 kr
16/1 21:41:23
1
1.100 kr (Budbetjänt)
17/1 12:34:54
2
1.200 kr
17/1 12:40:43
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1442 4334
Spegel
Nyrokoko, 140x60 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 19:14:41 | 1 | 1.000 kr |
14/1 05:39:17 | 1 | 1.100 kr |
16/1 17:13:28 | 2 | 700 kr |
16/1 17:13:28 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
16/1 17:16:04 | 2 | 900 kr |
16/1 17:16:04 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
16/1 21:41:23 | 2 | 1.100 kr |
16/1 21:41:23 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
17/1 12:34:54 | 2 | 1.200 kr |
17/1 12:40:43 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27